Az alábbi ötleteket első sorban a fejlesztőknek szánom, de természetesen a játékosok véleménye is számít.
Fejlesztésekkel kapcsolatos javaslataim vannak. (3) A felvetéseket meg is indoklom.
Tisztában vagyok vele, hogy van olyan terület is, amit már van, aki megemlített, de úgy gondolom fontos, hogy itt összegezzem.
1. Helyesírás fixálása.
Ez első és legfontosabb fejlesztés, nem csak a kezdetleges, de PR tevékenységnek is számító helyesírási - és gépelési hibák javítása. Nem szükséges hozzá felmérés sem, de ha nincs tökéletes fordítás, akkor akadnak játékosok, akik azonnal abbahagyják a játékot, mert komolytalannak vélik emiatt. Természetesen az önmagában gesztusnak számít, hogy saját anyanyelven is játszhatunk, de fontos a precízség.
2. A súgó bővítése.
Még számos dolog akad, amit csak tapasztalati úton lehet szerezni, mert nem található meg a súgóban.
Az első és második pontokra lehetne indítani észrevételi börzét - közvetlen kapcsolatban az adminokkal. Biztos vagyok benne, hogy ezeket szinte mindenki támogatná.
3. Grafika fejlesztése.
Nos igen, részemről oké, helyenként elgyönyörködtetően szép elemeket is találni a játékban, de ezektől el kell vonatkoztatni. Vannak a grafikára sokkal érzékenyebb emberek is, akik azért hagyják abba a játékot (szinte azonnal), mert nem tartják "elég szépnek" a grafikát. Csak nekem 3 ilyen ismerősöm van, aki kipróbálta - majd pont ezért rá is hagyta, és biztos vagyok benne, hogy még rengeteg ilyen eset van, hogy a kinézet miatt nem kezdenek el játszani. Ez a fejlesztés nem csak a kezdeteknél, de a későbbiekben is komoly hatással bírna a játékosok megtartására.
Plusz: egyéb lehetőségek az animációk, esetleg hangeffektek bővítésére (amiket egyénileg be lehetne állítani)
Tudom, hogy ez a 3. pont nem egyszerű (és nagyon kreatív) feladat, de verseny van, és haladni kell a korral - fejlesztésekkel.
Összegzésképp:
Mind a 3 pont azt a célt szolgálná, hogy több embert vonzzon és tartson itt a játék.
Ezek azok a szempontok, amiktől hirdetés nélkül is egyre népszerűbb lehetne a MyLands.
Ezeket a lehetőségeket véleményem szerint szinte mindenki támogatná, de akár szavazást is indíthatunk.
